Yeloğlu; “Depremden bina, Koronadan hijyen kurtarır”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, önceki gün Hatay’da art arda yaşanan depremler ve tüm dünyayı saran koronavirüs ile ilgili açıklama yaptı. Yeloğlu, “İnsanları; depremden bulundukları sağlam bina, koronadan ise uyguladıkları hijyen kurtarır” dedi.
Hatay’ın Doğu Anadolu Fayı üzerinde olduğunu belirten Mehmet Yeloğlu, “Geçtiğimiz Çarşamba günü ardı ardına depremler yaşadık. Şükürler olsun, herhangi bir kaybımız yok. Ancak, deprem gerçeğini unutmamamız lazım. Deprem değil bina öldürür diye bir söz vardır. Bunu Hataylı hemşerilerim de akılarından çıkartmasınlar. Tüm vatandaşlarımız binalarını depreme dayanıklılık yönünden kontrol ettirsin. Evlerdeki mobilyaları mümkün olduğunca duvarlara sabitleyelim” dedi.
Açıklamasında, Koronavirüs önemlerine de değinen AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, “Nasıl ki olası bir depremden insanları sağlam binalar kurtaracaksa, koronavirüsten de insanlarımızı sağlam bir hijyen kurtaracaktır. Depremden bina, koronadan hijyen kurtarır. Ellerimizi 20 saniye boyunca sabunla yıkamayı ihmal etmeyelim. Sosyal mesafeyi korumaya, maske kullanımına ve kişisel izolasyonumuza en süt seviyede dikkat edelim” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu