TGC: Cumhur Kılıççıoğlu‘nun ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
TGC Siirt Temsilcisi, 2011 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi, Siirt’in yerel Mücadele Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Cumhur Kılıççıoğlu hayatın kaybetti. 25 Mart 2024 pazartesi günü vefat eden Cumhur Kılıççıoğlu 26 Mart 2024 Salı günü Siirt’te toprağa verildi.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Cumhur Kılıççıoğlu’nun vefatının ardından baş sağlığı mesajı yayınladı. Mesajda “Uzun yıllar yerel basında bağımsız habercilik yapabilmek için mücadele eden değerli meslektaşımız Siirt Temsilcimiz Cumhur Kılıççıoğlu’nu kaybetmiş olmanın üzüntüsü içindeyiz Meslektaşımızın ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz” denildi.
Cumhur Kılıççıoğlu kimdir?
1938’de Siirt’te doğdu. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Sevk ve İdare Yüksek Okulundan mezun oldu. Yazıları Siirt’in Sesi, Şehir, Siirt’te Sonsöz, Siirt gazetelerinde yayımlandı. Yenigün, Tanin, Yeni Sabah, Hürriyet, Milliyet, Cumhuriyet gazeteleri ile Anadolu Ajansı’nın Siirt muhabirliği görevlerini üstlendi. Katılım Dergisinin bölge temsilciliğini yaptı. 1964’te Mücadele Gazetesi”ni kurdu. Gazeteyi 2012’ye kadar basılı olarak ayakta tutmayı başardı. 2021’e kadar da dijital versiyonunu yaşattı. 40’tan fazla ödül kazandı. 55. hükümette Devlet Bakanı Prof. Dr. Salih Yıldırım’ın basın danışmanlığını yaptı. Tarihi ve Turistik Değerleriyle Siirt (1965), Siirt Rehberi (1981), Her Yönüyle Siirt (1992), Botan’dan Bodrum’a (1993), Ölü Şehrin Türküsü, New York’tan Mekke’ye kitaplarını yazdı. evli ve dört çocuk sahibiydi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu