MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI DR. NAZİF YILMAZ HATAY’DA

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Murat Süt ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ü makamında ziyaret etti.
Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Antakya ve Defne İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile eğitim yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Antakya ve Defne ilçelerinde görev yapan okul müdürleriyle bir araya geldi.
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz ” Yöneticiler olarak eğitim hizmetlerini üstlenen öğretmenlerimize sunacağımız hizmet nitelikli olursa eğitimin de niteliği artacaktır.” dedi.
Sınıfa hâkim olan neticede eğitime de hâkim olur. Mesele yöneticilik değil mesele koordinasyonu bir orkestra şefi gibi güzel yürütüp sınıfın içerisindeki eğitimin niteliğine doğrudan dokunabilmektir diyen Bakan Yardımcısı Yılmaz, okullarda istişare kültürünün oluşmasını, eğitim öğretim faaliyetlerinin katılımcı bir yönetim anlayışıyla yürütülmesini çok önemli ve gerekli bulduğunu ifade etti.
Yöneticilik vazifelerinin emanet olduğunu ve vazifenin gereğini yapmak için her gün yeni bir adım atmak gerektiğini, yöneticilik görevinin rutini devam ettirmek olmadığını belirten Bakan Yardımcısı Yılmaz, lider yöneticiliğin ise hem öğrencilere hem öğretmenlere ufuk gösteren, onları ileriye taşıyan bir yaklaşım olduğunu söyledi.
Bakan Yardımcısı Yılmaz, dinleyicilere teşekkür ederek bitirdiği konuşmasının ardından okul müdürlerimizin talep ve önerilerini dinledi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu