KORE’DEKİ AIPS KONGRESİ’NDE ÖDÜL HEYECANI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Dünya Spor Yazarları bir kez daha Güney Kore’de buluşuyor. 85. Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) Kongresi, 8-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında Güney Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleşecek.
100’u aşkın ülkeden gelecek delegelerin yer alacağı kongrede Türkiye Spor Yazarları Derneği TSYD’yi, AIPS Yönetim Kurulu 1.Başkan Yardımcısı Esat Yılmaer ile AIPS Avrupa Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Murat Ağca temsil edecek.
Rusya ve Belarus’un uluslararası spordaki konumu, Ukrayna’daki spor yazarlarının durumu, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları, uluslararası spor medyasında toplumsal cinsiyet eşitliği ve yapay zekanın medyaya etkileri gibi konular başta olmak üzere birçok başlığın ele alınacağı kongrede, birliğin yeni tüzüğü de görüşülecek.
2011 ve 2017’nin ardından son 12 yılda 3. kez dünya spor medyasına ev sahipliği yapacak olan Kore’deki kongre, ülkenin bu yıl düzenleyeceği en büyük spor etkinliği olacak. Kongre boyunca çeşitli sunum, etkinlik ve ziyaretler gerçekleşecek.
TÖREN 9 MAYIS’TA YAPILACAK
Bu yıl 5. kez yapılan uluslararası AIPS Sport Media Awards (AIPS Spor Medyası Armağanı) yarışmasında kazanan gazetecilere ödülleri, Seul’deki kongre kapsamında düzenlenecek gala gecesinde takdim edilecek.
Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 138 ülkeden toplam 1830 eserin katıldığı yarışmada 11 kategoride 33 spor yazarı finale kaldı. Kazanan isimler, 9 Mayıs Salı akşamı Sofitel Ambassador Seoul Hotel’deki törende açıklanacak.
Gecede ayrıca, araştırmacı gazetecilik ömür boyu başarı ödülünün aralarında bulunduğu özel ödüller de açıklanacak.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu