HBB BAŞKANI SAVAŞ ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ TÖRENİ’NE KATILDI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümünde düzenlenen törene katıldı.

Çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Hatay Valisi Rahmi Doğan Şeref Defteri’ne düşüncelerini yazdı.

Törene katılan heyet Antakya Şehitliği’ni gezerek şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı. Kuran-ı Kerim’in okunması ve şehitlerimizin ruhuna dualar edilmesinin ardından tören sona erdi.

Bu anlamlı ve değerli gün vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla yâd ettiğini belirten Lütfü Savaş, kahraman gazilerimizi şükranla andığını ifade etti.

Törenin sona ermesinin ardından şehitlik çıkışında çocuklar ellerinde Türk bayrakları ve flamalarla Başkan Lütfü Savaş’ı karşıladı.

Törene Lütfü Savaş ile birlikte Hatay Valisi Rahmi Doğan, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Garnizon Komutanı Vekili Ulaştırma Albay Halit Erbaş, kurum müdürleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İlgili Haberler

Puan Durumu