Çevre Temalı Sergi Ankara’da Açıldı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI İLE TÜRKİYE FOTO MUHABİRLERİ DERNEĞİ, ÇEVRE HAFTASI NEDENİYLE ‘ÇEVRE’ TEMALI SERGİ DÜZENLEDİ.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) ‘Çevre Haftası’ kapsamında Ankara, Kızılay Metro Sanat Galerisinde ‘Çevre’ temalı sergi törenle açıldı. Açılış törenine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ve Bakanlık yetkilileri katıldı.

TFMD Başkanı Özel Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nın, Türk medyasında en prestijli ödüllerden olduğunu belirterek, “Bu yarışma içerisinde biz 15 yıldır çevreye olan hassasiyetimizle çevre fotoğraflarını ödüllendirmeye ayrı bir kategoride başladık. Bu sayede Türkiye’nin çevresel konular ve doğal güzellikleri ile ilgili elimizde en büyük fotoğraf arşivi var. Son 3 yıldan bu yana da Cumhurbaşkanı’mızın eşi Emine Erdoğan’ın ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek vermek adına bu projeyi çok önemsiyoruz” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ise konuşmasında şunları söyledi:

“TFMD ile ortaklaşa düzenlediğimiz sergimizde yılın başarı ödülü alan 100 fotoğrafı hep beraber seyredeceğiz. Bunun şöyle bir anlamı da var: Bugün yaşadığımız bu döneme ait hem çevreyi ilgilendiren doğal güzelliklerinin yanında insanoğlu olarak bizlerin yapmış olduğu çevreye verdiğimiz zararlarla ilgili olarak da bir kayıt düşmek anlamında çok kıymetli. Dolayısıyla gelecek nesillerde bizden sonra çevremizi ve tabiatımızı emanet edeceğimiz, geleceğimizin gençlerine de bu fotoğrafları birer belge olarak bırakacağız. Onlar da hep kıymetli olan değerlerimizi hem de zarar verdiğimiz konularla ilgili yol göstericilik yapacaklar ve gerekli tedbirleri alacaklar inşallah.”

Açılış konuşmalarının ardından TFMD Başkanı Rıza Özel ve Bakan Yardımcısı Demirtaş, serginin açılışı için temsili kurdele kesimi yaptıktan sonra sergiyi gezdi. Ankara Metro Sanat Galerisinde ki sergi 10 Hazirana kadar açık kalacak.

 

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu