ZEYNEP-DENİZ ŞAHUTOĞLU SPOR TESİSİ AÇILDI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’ın Arsuz ilçesinde hizmet verecek olan Zeynep-Deniz Şahutoğlu spor tesisleri MD Tenis Academy, düzenlenen tören ve yurt genelinden 53 sporcunun katıldığı turnuva ile hizmete girdi.
Mehmet Doğan’ın girişimleriyle kurulan, 6 Şubat depreminde hayatlarını kaybeden sporcuları Zeynep-Deniz Şahutoğlu’nun adının verildiği MD Tennis Akademy’in açılış töreni yoğun ilgi gördü.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, CHP Parti Meclis üyesi, Genel Başkanı Yardımcısı Cem Aydın, CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, Arsuz Belediye Başkanı Sami Üstün, Dörtyol Belediye Başkanı Bahadır Amaç, Sivil toplum kuruluş temsilcileri, eski Milli futbolcu Teknik Direktör Ümit Özat, sporcu aileleri ile davetli vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan program, MD Tenis Academiy kurucusu açılış konuşması yaptı.

Uzun yıllardır bölgede tenis konusunda birçok sporcu yetiştiren ve başarılı çalışmalara imza atan Tenis Antrenörü Mehmet Doğan, tesislerinin iki açık, biri kapalı kort, fitness, plates, tennis shop ve kafeterya bölümlerinden oluştuğunu belirterek uzman eğitmen kadrosuyla bölgede tenisi geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Tesise adını veren Şahutoğlu kardeşlerin babası Dr. Yılmaz Şahutoğlu 6 Şubatın herkes için bir doğal afetin ötesinde dünyayla ilintili bütün umutların, hayallerin, gelecek beklentilerinin, sevincin yitirildiği bir an olduğunu ifade ederek “Ama yüreğimizde oluşan acılar, yüreğimizde yanan ateşler onlara yitirdiğimiz canlara varana kadar bizi kavurmaya devam edecek. Onlar gitti mekanları cennet olsun” dedi.
Ardından Arsuz Belediye Başkanı Sami Üstün, CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, CHP Genel Başkan Yardımcısı Cem Aydın, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez ve Kaymakam Murat Sefa Demiryürek de duygularını paylaştı.
Tesis açılış kurdelesinin kesilmesiyle hizmete girerken, yurt genelinden sporcuların katıldığı 25-28 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan 8-9-10 yaş grubu tenis turnuvası da başladı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu