HATAY’DA KUDUZ VAKASI; 2 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’ın başta Defne ve Antakya ilçelerinde kuduz vakaları görüldü, 2 mahalle karantinaya alındı. Hatay Tabip Odası Başkanı Sevdar Yılmaz, konuyu araştırdıklarını söyledi.
Hatay’ın Defne ve Antakya ilçelerinde olmak üzere iki mahallesinde kuduz nedeniyle karantina ilan edildi. Konu hakkında henüz muhtarlara yazı gitmedi.
Tarım İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Defne ilçesi Harbiye Mahallesi’nde vakalar görüldü. Müdürlük, iki mahallenin karantinaya alındığını, anne-babalar başta olmak üzere herkesin dikkat etmesi gerektiğini söyledi.
KARANTİNADA ÖNEMLİ OLAN HAYVAN GİRİŞİNİ ENGELLEMEK
Hatay Tabip Odası Başkanı Sevdar Yılmaz ise şu an net bilinenin Hatay’ın Harbiye ilçesi Döver Mahallesi’nde bir vaka olduğunu, bunun yanı sıra birkaç vaka daha görüldüğüne dair bilgi aldıklarını belirtti. Konudan yeni haberdar olduğunu söyleyen Yılmaz, “Şu an biz de araştırma halindeyiz. Sokak hayvanları ve hayvancılığın olduğu mahallelere bakılacak. Hangi mahallelerde var, kaç insanda, hayvanda var, ne durumda hiçbir bilgimiz yok, bakacağız. Birkaç mahallede karantina olacağını öğrendik. Karantinada önemli olan mahallelere hayvan girişini engellemek. Kuduz öyle hemen çıkan bir vaka değil çünkü. Şu an hastaneler dolu değil, birkaç vaka yaşanması karantina için yeterli. Araştırmamız bitince kamuoyunu bilgilendireceğiz” diye konuştu.
Öte yandan Sümerler, Armutlu, Harbiye muhtarlıklarının konu hakkında henüz bilgisi yok. Harbiye Muhtarı İlker Aşkar, karantina ilan edildiğini duyan bazı vatandaşların kendisini aradığını, şu an kendilerinin de araştırma aşamasında olduğunu, yetkili mercilerle bilgi almak için görüşeceklerini vurguladı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu