AKÇALI 30 MART’TA YUMURTA BAYRAMINA HAZIR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’ın Arsuz Akçalı Mahallesi’nde baharın gelişi, doğanın canlanması, bolluk ve bereketin, var oluşun kutlandığı Yumurta Bayramı ‘Bahar Şenliği’ için yöre insanı 30 Mart’a hazırlanıyor.
Pandemi dönemi ve seçim arifesine denk gelmesi nedeniyle aksamalar yaşanan Arsuz Akçalı Yumurta Bayramı şenlikleri için bu yıl kutlama programları ve panayır kurulacağı bildirildi.
Kurulan panayır alanları, her yaşta insanın giderek hoşça vakit geçirdiği Akçalı Mahallesi’ndeki Yumurta Bayramı, için resmi bir organizasyon olmamasına rağmen, Arsuz Gökpınar Zeytindalı Derneğinin girişimiyle esnaflar geleneği yaşatmak için panayır alanını kuracak.
Edinilen bilgiye göre; Arsuz Belediyesi bu yıl 30 Mart tarihinde seçimden bir gün öncesine denk gelen bayram kutlaması programı hazırlığı yapmayınca, esnaflar ve halkın yoğun baskısı üzerine ilçenin STK’larından Gökpınar Zeytindalı Derneği ilgili kurumlarla yaptığı görüşmeler olumlu sonuç verdi. Esnaflar ve mahalle halkı kendi imkânlarıyla bayram alanını kuracak, kutlamalar yapılacağı öğrenildi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu