Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada :”Büyük Milletimizin Aziz Evladı,

“VATAN SENSİN”

Tarihi mücadelenin ilk adımını attığında, “Büyük Önder” sana güveniyordu. Milletin azim ve kararı senle vücut bulmuştu, Çanakkale’de sen vardın; Sakarya’da, Dumlupınar’da esir yaşayamayan bir milletin sıkılmış yumruğu sendin. Var oluş mücadelemizde kimi zaman “Şehit Kâmil” kimi zaman “Hasan Tahsin” oldun. Şairin dediği gibi ne çelik tabyalar istedin ne hasmından korktun. “Fıtrat değişir sanma, o kan yine aynı kandır” dercesine 15 Temmuz’da şahlanıp hainin karşısına dikilen de sendin. Dün olduğu gibi bugün de en sağlam dayanağımız sensin ve Atatürk’ün gösterdiği hedefe yürürken çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma mücadelemizde, ilim ve irfan yolunda, biz de sana güveniyoruz.

Milletimiz adına sergilenen asil duruşun vesikası olan 19 Mayıs’ın 101. yılına ulaşmanın kıvanç ve gururu içindeyiz. 19 Mayıs 1919 sıradan bir tarih değil, küllerinden yeniden doğan Cumhuriyet’in kurucu iradesinin aziz hatırasıdır. Samsun’dan Anadolu’ya yayılan destansı bir hikâyenin diğer adıdır. Kahramanca bir doğuş, asil bir duruşun simgesidir.

Kurum olarak varlığımızın sebebi gençlerimizin eğitimini desteklemeyi, bu ülkenin geleceği için eşsiz bir yatırım olarak görmekteyiz. Elindeki imkanları en iyi ve en güzel şekilde sunmayı görev bilen eğitim ordumuzla aziz milletimizin emaneti gençlerimizin yanındayız. Bugünlerde tüm dünyayla birlikte yaşadığımız zorlu günlerden de başarıyla çıkacağımıza inancımız tamdır. Yine okulları, bahçeleri, spor salonlarını, kütüphaneleri dolduracağız. Yine yarışmalar, tiyatrolar, turnuvalar, sempozyum ve bilim fuarları ile gençlerle buluşacağız. Emeklerini emeğimize katacağımız o güzel günleri iple çekiyoruz.

Çalışkan Türk gençliğinin; eğitim camiamızın ve milletimizin “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı”nı en kalbi hislerimle kutluyorum. Bu vesileyle nazlı bayrağımızın altında özgür ve başımız dik yaşamamız için canlarını hiç düşünmeden feda eden şehitlerimizi, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Atatürk’ün dediği gibi “bütün ümidimiz gençliktedir”. Işığını ilim ve irfandan alan, aydınlık kuşanan gençlerimiz var oldukça Türkiye Cumhuriyeti yeni zirvelere ulaşacak ve daha nice yüz yıllar var olmaya devam edecektir. “Çünkü zafer, zafere inananlarındır.”dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu