Yayman: “İnfaz Yasası siyasetin üzerinde bir konudur”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman Haber Global kanalının canlı yayın konuğu oldu. İnfaz yasası ve koronavirüs salgını gündem maddelerini değerlendiren Yayman, infaz yasasına ilişkin vatandaşların beklenti içeriside olduklarını belirtti. Yayman, “İnfaz yasasındaki düzenleme siyasetin üstünde bir konudur. Tüm toplumu ilgilendiren, kamu düzenini ilgilendiren bir konudur.
İnsanlar bu konuda büyük bir beklenti içerisindeydi. Keşke bütün partiler daha önce söyledikleri gibi bu konuda oy birliği sağlasaydı. Kısmi bir uzlaşmayla çıktı ama olsun. Bu infaz yasasındaki düzenlemeyle özgürlüklerine kavuşacak olan vatandaşlarımız lütfen bir daha suça bulaşmasınlar. Aileleriyle birlikte aydınlık bir geleceğe doğru yürüsünler. Geçmişin üzerine bir sünger çeksinler. Geleceği yeniden düşünsünler tasarlasınlar ve ona uygun bir düzenleme içinde olsunlar. Toplumumuza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“HAYATTA KALABİLMEK İÇİN EVDE KALALIM”
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman koronavirüs ile ilgili de açıklamada bulundu. Hijyen kurallarına ve sosyal mesafeye olabildiğince dikkat ettiğini belirten Yayman, “Elimden geldiği kadar hijyen kurallarına uyuyorum. Bol bol kitap okuyorum ve ailemle zaman geçiriyorum. Onun dışında Hatay’a gelecek olursak; Hatay, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden bir tanesi. Dillerin, dinlerin, medeniyetlerin şehri. Türkiye’nin geleceği Hatay’da ve ben buradan Hatay’daki hemşerilerime saygılarımı, sevgilerimi gönderiyorum. Onlara tekrar şunu hatılatmak istiyorum; Lütfen kurallara uyalım. Sağlıklı kalabilmek için, hayatta kalabilmek için evde kalalım. Evde kalalım ki önümüzdeki güzel günlerde, Ramazan Bayramı’nda sevdiklerimizle ve ailemizle beraber olalım” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu