Yayladağı’nda Hafızlık İcazet Merasimi Gerçekleştirildi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Yayladağı İlçe Müftülüğüne Bağlı Muradiye ve Darül Eytam Hafız Kur’an Kurslarından mezun olan 26 Hafız Öğrenci için  Hafızlık İcazet Merasimi Gerçekleştirildi.

Hafızlık İcazet Programı Reisül Kurra Hacı Hafız Mustafa Demirkan Hocaefendi ile Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları inceleme ve kıraat kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin hocanın teşrifleriyle gerçekleştirildi.

İstiklal Marşımız  ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Hafız öğrencilerin salavatlar eşliğinde salona gelişiyle duygu dolu anlar yaşandı.

Programda konuşan İl Müftüsü Mevlüt Topçu:“Bugün bizler için hakikaten çok özel bir gün. Hafızlıklarını tamamlayan yavrularımızın bu icazet merasimine tanıklık ediyoruz, sevinçliyiz, mutluyuz. Öncelikle hıfzını tamamlayan, Kur’an-ı Kerim’i ayet ayet, sure sure gönlüne nakşeden bu yavrularımızı hocalarını ailelerini gönülden tebrik ediyorum. Yavrularımıza destek veren hele Yayladağı Müftülüğümüzü Muradiye Kur’an kursu ile Darul Eytem vakfı Kur’an kursu yönetici ve öğreticilerini tebrik ediyorum. Tüm hayırseverlerimize şükranlarımı iletiyorum Allah onlardan razı olsun”dedi.

Deprem felaketine rağmen çocukların Kur’an yolculuğunun aksatılmadığına vurgu yapan Topçu, “Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan bir kere daha rahmet diliyorum. İnşallah bugün icazet merasimlerini gerçekleştirdiğimiz hafızlarımız bir ömür boyu hafız kalırlar ve Kur’an ın hükmü ile amel ederler. Hafızlarımız yeryüzünün en şerefli insanlarıdır” dedi.

Yoğun ilginin olduğu programa Hatay Vali Yardımcısı  İbrahim Güneş, Darül Eytam Vakfı Başkanı Sedat Çebi, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, İl Emniyet Müdürü Kadir Gökce, İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Harun Tüysüz, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Yayladağı İlçe Müftüsü Necat Şimşek, İlçe Müftüleri ile hafız öğrencilerin aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program,  Reisül Kurra Hacı Hafız Mustafa Demirkan  tarafından yapılan duanın ardından hafızlara icazet belgelerinin ve hediyelerin verilmesi ile sona erdi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu