Vali Doğan, Restorasyonu Devam Eden Tarihi Yapılarda İncelemelerde Bulundu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerimizde bulunan tarihi yapılara işlevlendirme kazandırmak amacıyla devam etmekte olan restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 26 Temmuz 2022 Salı günü saat 16.00’da beraberindeki heyet ile birlikte ilk olarak Kırıkhan ilçemizde bulunan ve Kültür, Sanat Merkezine dönüştürülecek olan Tarihi Sarı Okul’da devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Daha sonra Reyhanlı ilçesi Kavalcık Mahallesi’nde bulunan Tarihi Müderrisoğlu Konağı’nda Valiliğimiz tarafından devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Doğan, “Kibar Feyzo filmi ve Asi dizisi gibi yapımlara ev sahipliği yapmış olan Tarihi Müderrisoğlu Konağı restorasyonuna 2 ay önce başladık, inşallah 2023 Mayıs ayı içerisinde restorasyon çalışmalarını tamamlamış olacağız.” dedi.

İncelemelerde Vali Doğan’a, Hatay Milletvekili TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan Arslan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu ve ilgili kurum temsilcileri eşlik etti.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu