KİMSE UMURSAMIYOR! YOLDA ÇÖKMELER GİDEREK BÜYÜYOR!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

ANTAKYA-YAYLADAĞI YOLU ÜZERİNDE ÇABALA MAHALLESİ YOL AYRIMINDA KARŞILIKLI İKİ TARAFTA YOL ÇÖKTÜ, ÖNLEM OLARAK SADECE “DUBA” KONULMASI DAHA BÜYÜK TEPKİ TOPLADI
Antakya-Yayladağı yolu üzerinde çöken yol tehlike saçıyor, haftalardır onarılmarak, faciaya davetiye çıkarılan yolda, çökmeler giderek büyüyor ve güzergahı kullanan araçlar için risk taşıyor.
Bölgede yaşanan çökmeye önlem olarak sadece “Duba” konuması daha büyük tepti topladı.
Alınan bilgilere göre yaklaşık 15 gün önce Yayladağı ilçesi Çabala Mahallesi yol ayrımından sonra karşılıklı iki tarafta yol çökmesinin meydana geldiği ifade edildi.
Yolun 15 günden bu yana çökmeye devam ettiği ve çöküntülerin giderek büyüdüğüne dikkat çeken bölgedeki vatandaşlar, “Her gün artarak çökme devam ediyor. Yolun durumu Karayolları Bölge Müdürlüğüne bildirilmesine rağmen önlem önlem amaçlı duba koyup gittiler. Bölgede aydınlatma da olmadığı için her an tehlike arz etmekte ve faciaya neden olmadan acil olarak önlem alınması gerekiyor. Ayrıca 6 şubat depreminden sonra buraya ikamet etmek için gelen vatandaşların sayısı artmasından dolayı yol güzergahında her an ölümlü ve yaralanmalı kazalar meydana gelebilir, yetkililerin vakit geçirmeden önlem almaları gerekiyor” diye konuştular.
Vatandaşlar, yolda çökmelerin giderek büyüdüğünün altını çizerek, yetkililerin acil önlem alması gerektiğini bir kez daha vurguladılar.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu