HBB YENİLİKÇİ TARIM PROJELERİNE ÖNEM VERİYOR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yenilikçi tarım politikalarına, kırsal kalkınma projelerine ve çözüm önerilerine verdiği önemi her alanda hissettiriyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyessi (ABB) ev sahipliğinde 17- 18 Mart tarihlerinde yapılan “Tarım Çalıştayı”na katıldı.

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin Tarım ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlarının hazır bulunduğu çalıştaya HBB adına Mahir Çiçek katılım gösterdi.

Tarım ve gıda sektörüne yönelik yapılan destekler; yatırım ve üretimde altyapı sistemleri, ortak tarım projelerinin planlanması gibi birçok başlığın masaya yatırıldığı toplantıda gelecek tarım politikaları ve çözüm önerileri de konuşuldu.

Çalıştayda,  üretime verilen destek kriterleri, örnek ve ortak tarım projelerinin planlanması, halk marketlerde entegrasyon çalışması, düzenlenen sanatsal fuar ve toplantı gibi yapılacak projeler değerlendirildi.

Belediyelerin bulunduğu bölgelerde tarım hizmetlerinin sonucu ölçecek metotların ne olması ve nasıl yapılması gerektiği konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

İlgili Haberler

Puan Durumu