GÜZELMANSUR: KARAYOLLARINI GÖREVE DAVET EDİYORUM

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

BÜYÜKŞEHİR 9 İLÇEYİ DENİZE BAĞLAYACAK YOL YAPARKEN KARAYOLLARI NE YAPIYOR?

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, en başından beri takibini yaptığı, Cuma günü temeli atılan ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından en kısa sürede bitmesi için iki yönlü yapımına başlanılan Serinyol-Madenli yolu ile ilgili TBMM’de konuştu.

Güzelmansur şunları söyledi:

“Başından beri takibini yaptığım, 9 ilçeyi denize bağlayacak olan, Antakya-Arsuz yolunu 20 kilometre ve süresini de 40 dakika azaltacak olan Serinyol-Madenli yolunun temelini geçtiğimiz cuma günü attık. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından yapılan bu yolun bir an önce bitirilmesi için, hem Serinyol hem de Madenli tarafından, yani 2 yönlü olarak yapımına başlanıyor. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, tüm Hataylı hemşehrilerime hayırlı olsun diyorum.

Antakya-Samandağ yolunu, Antakya-Altınöz yolunu bitiremeyen, Edirne’den başlayıp Belen’e kadar olan otoyolu Belen’de kesip sonraki 38 kilometreyi yapamayan Karayolları yetkililerini bu yoldan feyiz alarak Hatay’da yol yapmaya davet ediyorum.”

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu