Görüntünün Arkasındaki Ses Ustası : “ Mahmut Yıldırım “

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hani sevdiğiniz bir dizide, Belgeselde ve yahut ta bir programda dinlediğiniz seslendirme sanatçısının sesi sizi o kadar etkiler ya işte o seslerden en önemlilerinden biri bizim aramızdan bir isim. Mahmut Yıldırım.

Yöneticiliğini yaptığı Action Prodüksiyon’da yerel,ulusal ve uluslararası anlamda bir çok başarılı çalışmaya imza atan Mahmut Yıldırım sağlam bir diksiyonu, etkileyici  ses tonu ve doğru tonlama yeteneği ile büyük beğeni toplarken bu alanda daha çok uzun bir süre güzel çalışmalar imza atacağının sinyallerini veriyor.

Gelin bu usta yeteneği biraz yakından tanıyalım.Mahmut Yıldırım Kimdir?

Antakya’da dünyaya gelen , İlk orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamlayan Mahmut Yıldırım Niğde Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu.Okul yıllarında Türkiye’yi kasıp kavuran özel radyolar furyasına kapılmış ve yeteneği sayesinde bir çok yerel radyoda radyo spikerliği yaparak seslendirme işlerinin temelini atmış bir nevi.Çok kısa bir süre Fizik Öğretmenliği de yapan başarılı sanatçı 2002 yılında İstanbul’da ulusal ve bölgesel radyolarda devam ettiği yayın hayatının yanında bir yandan da seslendirme sanatçılığına başladı.Evlendikten sonra döndüğü Antakya’da bir süre yerel radyolarda genel yayın yönetmenliği yaptı.Daha sonra ortak olduğu bir yerel radyo ile meslek hayatına devam eden Yıldırım hayatının dönüm noktası olan ve halen başarılı çalışmalar imza atmayı sürdürdüğü .Action Prodüksiyon şirketi bünyesinde uluslararası standartlarda seslendirme stüdyosu kurdu. Mesleğe başladığı günden bugüne kadar TRT ,SHOW TV FOX TV ve diğer bir çok özel kanaldaki programlara ve belgesellere seslendirme yaptı.Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere  bir çok kurum ve kuruluşa  ve İstanbul Merkezli 200 ün üzerinde ajansa binlerce seslendirme yaptı. Bir çok tanıtım filmi ve prodüksiyona yapımcılık ve yönetmenlik yaptı ve bir çok ulusal prodüksiyon da seslendirme sanatçısı olarak görev aldı.Halen aynı prodüksiyon şirketinin başkanı olarak görevine devam etmektedir.

İşte çalışma hayatı böylesine başarılar ile oldu hemşerimiz Mahmut Yıldırım’ın sesi ile belki de birazdan izlediğiniz bir dizide,Reklam filminde, Belgeselde ve ya tanıtım filminde karşılaşabilirsiniz.

Usta seslendirme sanatçısı Mahmut Yıldırım’ın yaptığı çalışmalar hakkında detaylı bilgi için www.mahmutyildirim.com.tr  sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Yıldırımın son dönemde yaptığı çalışmaları ve okuduğu şiirleri yayınladığı Youtube.com/tvaction   izlenme rekorları kırıyor.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu