ESNAF BELİRSİZLİK YAŞIYOR; İŞYERLERİ YIKILACAK MI YIKILMAYACAK MI?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan ve Hatay İl Teşkilatı Antakya’da Kunduracılar Çarşısı’nı ziyaret etti, esnafın derdini dinledi.
Ziyarette esnafın deprem sonrası yaşadığı sorunları konuşan SP’li vekil Çalışkan, “Esnafın kendilerine yönelik verilen sözlerde belirsizlik yaşandığını ve belirsizliğin sona ermesi gerekiyor” dedi.

Esnafın sorunlarını dinleyen Çalışkan, kendilerine gelen en önemli soru ve talebin iş yerlerinin yıkılıp yıkılmayacağı konusundaki belirsizlik olduğunu söyledi.

ŞEHRİ TERK ETMEYEN ESNAF İŞYERLERİNİ AÇTI
Çalışkan, “Esnafımız 6 Şubat depremlerinin ardından şehrimizi terk etmeden yeniden dükkanlarını açma gayretini sürdürüyor. Fakat hala bilinmeyen onlarca sorun var. Önümüzde bir kış ayı süreci var. Yağmur suları Ayakkabıcıların bulunduğu çarşıyı daha kötü yapacak. Çatı sorunları hala giderilmemiş. En önemlisi ise buradaki esnafımıza bir yetkili geliyor “burası yıkılacak” başka bir yetkili geliyor “burası yıkılmayacak” diyor. Esnafın kafası karışmış durumda. Uzun Çarşı’nın belirsizliğine son verilmeli, esnaf önünü göremiyor” diye konuştu.
Çalışkan öte yandan esnafın tüm sorunlarını not ederek meclis gündemine getireceğini de sözlerine ekledi. Ziyarete Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Harputluoğlu, Milletvekili Necmettin Çalışkan, Antakya İlçe Başkanı Fadıl Koçak, Altınözü İlçe Başkanı Mahmut Şan ve parti üyeleri katıldı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu