Başkan Dönmez :”19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümünü gururla ve hiç eksilmeyen bir coşkuyla kutluyoruz.”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamasında :”101 yıllık koca çınar Türkiye Cumhuriyet’ine ve ulusal bağımsızlığımıza giden yolu açan, kurtuluş mücadelemizin ilk adımı olan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümünü gururla ve hiç eksilmeyen bir coşkuyla kutluyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk, Bağımsızlık ve Cumhuriyet yürüyüşünün başladığı bugünü geleceğimizin güvencesi olan gençlerimize emanet etmiştir. Bugüne kadar emanete sahip çıkan gençlerimiz, bugün ve gelecekte de aynı bilinç ile “Bağımsız ve  Özgür Türkiye” emanetine sahip çıkmaya devam edecektir.

Emperyalist devletlerin parça parça paylaştığı bir ulusun ezilen dünya uluslarına örnek oluşturan ve “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” fikriyatına dönüşen onur mücadelesini bizler mazlum milletlerin örnek aldığı “Kurtuluş Savaşı” değerleri yerine; gençlerimizin ve ülkemizin geleceğini tehdit eden, laikliğe aykırı, demokratik değerler ve kazanımların yok edildiği, hukuk devleti algısı yerine kanun devleti ve otoriterliğin hâkim olduğu bir devleti; şiddet ve savaş sarmalına doğru yol alan bir geleceği gençlerimize bırakmak istemiyoruz.

Ezilen dünya uluslarına örnek olmuş ve Büyük Önder’imizin ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir gençlik yetiştirmek’ ideali ile Cumhuriyetimizin bütün kurum ve kurallarıyla laik, çağdaş, demokratik Cumhuriyet olarak gençliğe emanet edildiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Büyük Önder’i, Silah Arkadaşlarını ve vatan uğruna baş koymuş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu