65 Yaş Üstü İznin Tadını Çıkardı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında 7 haftadır evde kalan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız bugün 11:00 ile 15:00  saatleri arasında kendilerine verilen izinin tadını çıkardılar.65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşların maskelerini takarak sokağa çıktıkları zaman zarfında yürüme zorluğu çeken vatandaşlarımıza da refakatçileri eşlik ettikleri gözlendi. Yürüme mesafesi ile sınırlı olan izinde Antakya 15 Temmuz Milli İrade Parkında soluğu alan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız sosyal mesafe kuralına uygun olarak uzun zamandır görmedikleri arkadaşları ile bol bol sohbet etme imkanı bularak hasret giderdiler.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter hesabından “ Koronavirüsle mücadelemize evde kalarak büyük destek verdiniz. Beklenen gün geldi: Şehir, siz hanımefendiler ve beyefendilerle adeta yeniden tanışacak. Bu güzel günde maske takmayı ihmal etmeyin. Maske artık kıyafetimizin bir parçası olmalı. Her dakikanız güzel geçsin!” diye seslendiği 65 yaş üzeri vatandaşlarımız 4 saatlik izin keyfini doyasıya yaşadılar.

Bir an evvel Covid-19 salgınından kurtulmak için bol bol dua ettiklerini söyleyen 65 yaş üzeri vatandaşlarımız dışarıdaki ortamı tabiki özlediklerini söyleyerek kendileri için en uygun olanın evlerinde kalarak bu illetten korunmak olduğunun altını çizerek dört saat boyunca sohbet ettikleri arkadaşlarından vedalaşarak ayrıldılar.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu