YETİM DÜNYASI, YARDIMLARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’da faaliyetlerini sürdüren ve daha önce yaptığı hayırlarla kamuyounun takdirini toplayan, Yetim Dünyası Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği, Koronavirüs kapsamında alınan tedbirlerden dolayı evlerinden çıkamayan ve ihtiyaç sahibi yetim ailelere erzak ve ekmek yardımında bulunmaya devam ediyor.

Yetim Dünyası Derneği, hayırseverlerin bağışladığı gıda kolileri, yemek, fitre ve zekatları ihtiyaç sahipleri arasında adaletli bir paylaşım yaparak, hayır duası alıyor. İhtiyaç sahiplerinde gıdaların yanı sıra temizlik malzemesi dağıtımı da yapan Yetim Dünyası, adını geniş kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Yardım ile ilgili açıklama yapan dernek görevlisi Ali Özçam, ihtiyaç sahiplerine yaptıkları yardımların yoğun bir şekilde sürdüğünü anlattı.

Özçam, açıklamasının devamında şunları söyledi: “İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımlarımız yoğun şekilde devam ediyor. Yardımlarımızı Korona virüsü dolayısı ile evlerinden çıkamayan yardıma muhtaç vatandaşlara, Suriye’den ülkemize sığınan muhacir ailelere ve yetim çocuklara yapıyoruz. Devletimizde Koronavirüsü ile mücadele kapsamında yardımlarını sıklaştırdı. İnşallah bu illeti kısa zamanda el birliği ile atlatırız. Ayrıca bu zorlu virüs günlerinde Ramazan ayı içinde geçim sıkıntıları yaşayan insanlarımız var.  Bundan dolayı tüm hayırsever iş insanlarımız ve vatandaşlarımız ile irtibata geçmeye çalışıyoruz ve topladığımız yardımları dernek olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bu gibi yardımlarda bulunan herkese ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum. Ayrıca destek ve yardımlarda bulunmak isteyen hemşerilerimizde bizlerle irtibata geçebilirler” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu