YARALARI SARMADAN GÖREVİMİZİ YAPMIŞ OLAMAYIZ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Valisi Mustafa Masatlı Başkanlığında, Antakya ilçesi mahalle muhtarlarıyla bir toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıya Vali Yardımcıları, Antakya Kaymakamı Abdullah AKDAŞ, Antakya Belediye Başkanı İzzettin YILMAZ, Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ilçemizde hizmet veren kamu kurum kuruluşların müdürleri ile mahalle muhtarı katıldı.
6 ve 20 Şubat depremlerinin en fazla yıkıma uğrattığı ilçelerden birinin de Antakya olması nedeniyle bu yıkımın yaralarının sarılması için Valiliğin öncülüğünde belediyeler, ilgili kurum ve kuruluşlar ile muhtarların çalışmalarıyla bugüne kadar ilçe geneli neler yapıldığı, nelerin yapılıyor olduğu ve nelerin yapılacağı, toplantının ana gündemini oluşturdu.
Vali Masatlı, “Mahallerimiz, ilçelerimizin en önemli parçasıdır. Her mahallemizi, eş zamanlı olarak ayağa kaldırıp orada yaşayan insanımıza umut ve merhem olmalıyız. Yaraları sarmadan, insanımızda oluşan travmayı hafifletmeden, onların ihtiyaçlarını ve beklentilerini ivedi bir şekilde karşılamadan görevlerimizi tam anlamıyla yapmış olmayız. Bu sorumluluk, burada bulunan herkesin omuzlarındadır. Zaman, hiç durmadan fedakârca çalışma zamanıdır. Devletimize ve milletimize karşı yükümlülüğümüzün gereğidir, bu.” dedi.
MUHTARLAR TEK TEK SÖZ ALDI
Muhtarlarımız, tek tek söz alarak sorumlu oldukları mahallelerindeki çalışmalardan bahsedip ihtiyaçlarının neler olduğunu dile getirdi. Diğer katılımcılar da sorumlulukları dahilindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Daha sonra mahallelerimiz için hazırlanan plan, proje ve çalışmalar hakkında izlenecek yol haritasının belirlendiği toplantıda Vali Masatlı, ilgili müdürlüklere de bu konuda hiçbir gecikme ve ihmale düşülmemesi vurgusunda bulunarak gerekli talimatları verdi.
Toplantının çok verimli geçtiğini ve kendilerini ifade etme fırsatı bulduklarını dile getiren muhtarlarımız, “Şu ana kadar yapılan hizmetler için Devletimize ve sizlere tüm içtenliğimizle teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.” dediler.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu