Ülkü Ocakları Çanakkale Şehitlerini Unutmadı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Hoşaf ve Ekmek ikramı yapıldı.Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Alihan Döner önderliğinde Ulu Camiye gelen Ülkücü ve Asenalar burada Cuma namazından çıkan vatandaşlarımıza Çanakkale Savaşı’nda askerlerimize verilen menü olan Hoşaf ve Ekmek ikram edildi. Camiden çıkan vatandaşların dualar eşliğinde tükettikleri Hoşaf ve Ekmek ikramına cami dışından da bir çok vatandaşımızın katılım gösterdiği gözlendi.

Çanakkale Savaşı’nda askerlerimizin menüsünü derin duygular içerisinde aldıklarını söyleyen vatandaşlar hassasiyetlerinden dolayı Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığına şükranlarını sunarak Çanakkale Şehitlerimizi saygı ve minnet ile andıklarını ifade ettiler.
Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Alihan Döner yaptığı açıklamada :” Tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferinde zamanın en büyük ordularına karşı kahramanca mücadele veren askerlerimiz savaşta günlerini çoğu zaman bir tas hoşaf ve yarım ekmek ile geçirmişler.Vatanımızın ne zor şartlarda kazanıldığını göstermek,O günün maneviyatını yaşamak ve Aziz şehitlerimizi saygı ile anmak adına bu etkinliği gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın o günün maneviyatını ve zorluklarını bir nebzede olsa yaşadıkları etkinliğimde Aziz Şehitlerimiz için dualar edildi. Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı olarak Çanakkale Şehitlerimizi ve tüm Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.Ruhları şad olsun.”dedi.

İlgili Haberler

Puan Durumu