TSYD KONYA ŞUBESİ KADIN FUTBOLCULARI AĞIRLADI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Kadınlar Futbol 2. Lig de yer alan Konya’nın tek temsilcisi Konya İdman Yurdu Kadın Futbol Takımı yöneticileri ve futbolcuları, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi’ni ziyaret ederek, Şube Başkanı Murat Dönmez ile bir süre görüştü.

Kulüp Başkanı Abdullah Yaman, 2008 yılında kurulan kulübün bugüne kadar bir çok başarıya imza attığını, önemli olanın genç kızların spor yapmalarına imkan sağlamak olduğunu söyledi.

Kulüp olarak büyükler, gençler ve yıldızlar olmak üzere 3 kategoride faaliyet gösterdiklerini belirten Kulüp Başkanı Yaman, “50’den fazla sporcumuz var. 40’den fazla sporcumuzu üniversitelerin spor branşlarına yerleşmesine katkı sağladık. Bugün 8’den fazla Milli sporcumuz var. Bu sezon 2. ligde mücadele edip, amacımız 1. lige yükselmek” dedi.

2015-2016 yılında Türkiye’deki tüm futbol kategorilerinde 145 gol atıp, 2 gol yiyerek kırılması güç bir rekora imza attıklarını anımsatan Yaman, “Artık ailelerimiz de kızlarının futbolcu olmasını istiyor. Böylelikle sporcularımızın kendilerine olan güveni artıyor. Amacımız sayımızın artması” diye konuştu.

TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Genç kızlarımızın sporla ilgilenmeleri gelecekleri açısından çok önemli. Kendilerine olan güveni artıyor. Konya’mızda da futbol oynayan genç kızlarımızın sayısının artması en büyük dileğimiz. Eminim ki; gelecek kuşaklar açısında da büyük önem arz ediyor” diye konuştu.

Ziyarette Konya İdman Yurdu Kulübü yöneticileri Osman Çamurlu, Hasan Durucan ve Mehmet Alpsoy ile birlikte TSYD Konya Şubesi yöneticileri Mürsel Çetin, Hüseyin Avni Uğur ve Hüseyin Turgut’ da hazır bulundu.

 

İlgili Haberler

Puan Durumu