TPAO Türk milletinin rızkının mücadelesini veriyor

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Milletçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Karadeniz’de faaliyet gösteren Türkiye Petrolleri (TPAO) Anonim Ortaklığı çalışanlarının Karadeniz’in açıklarında Türk Bayrağı’nı dalgalandırarak Türk Milleti’nin rızkının mücadelesini verdiğini söyledi.

Kaşıkçı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda görüşülen bazı kanunlara değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin görüşülmesi sırasında MHP grubu adına bir konuşma yaptı.

Kaşıkçı yaptığı konuşmasında, “Karadeniz’de faaliyet gösteren Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı çalışanlarına buradan TBMM’sinden selam gönderiyorum. Onlar Türk Milleti’nin geleceği için Karadeniz’in açıklarında Türk Bayrağı’nı dalgalandırarak, Türk Milleti’nin rızkının mücadelesini veriyor. Allah onların hepsinden razı olsun” dedi.

O GÜN BİR MİLAT OLDU

Bir milletvekilinin hurda dediği o sondaj gemisinin bugün Türkiye’ye kattığı katkıyı paylaşmak istediğini belirten Kaşıkçı, “Bir milletvekili Fatih Sondaj gemisi için hurda delmişti. O hurda dediğiniz gemi ile biz Karadeniz’de 11 sondaj çalışması yaptı. O hurda dediğiniz gemi, Cumhur İttifakı’nın ortaya koyduğu enerji ile Karadeniz’de Türk Devleti artık kendi flosu ile doğal gaz arama çalışmalarına başladı. Peki bu çalışmalardan az önce ne yapıyorduk. Şile’de uluslar arası bir doğalgaz firmasına bir doğalgaz kuyusu açmak için 1 günlüğüne 1.5 milyon dolar para veriyorduk. O Şile’deki kuyuyu açmak için o firmaya Türkiye Cumhuriyeti Devleti tam 350 milyon dolar para ödedi. Ve 2017’den sonra Cumhur İttifakı’nın ortaya koyduğu. Bu milli heyecan ve milli güç sayesinde biz artık dedik ki bu iş böyle olamayacak. Peki ne yapacağız? Kendi gemilerimizi alıp, kendi filomuzu kurup, derin denizlerde doğalgaz aramalarını biz yapacağız dedik. O gün bir milat oldu” diye konuştu.

İlgili Haberler

Puan Durumu