Subaşı Emek Kermesi Tam Gaz Devam

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’ın Defne ilçesinde gönüllü insanların her cuma günü akşamı bir araya geldiği ‘Subaşı Emek Kermesi’ tam gaz devam ediyor. “Hayat için hep umut var”  sloganı ile deprem sonrası bölge vatandaşlarının el emeği göz nuru ürünlerini sergilediği ,özlemin  giderildiği, sohbet edip gülündüğü, lezzetlerin tadına bakıldığı, alış verişini yapılıp , kahve, çay veya soğuk meşrubatların  içildiği enerji ve huzur dolu müthiş bir atmosfer olan Subaşı Emek Kermesi artık daha renkli.İlk günden itibaren çocuklara ayrı bir önemin verildiği kermeste bu hafta Mavi Dayanışma ile  çocuklar için Yüz boyama,dans gösterileri,ikramların yanı sıra mini bebek battaniyesi dağıtımı yer alacak.

 

Dayanışma yaşatır diyerek sözlerine başlayan Subaşı Emek Kermesi platform yöneticilerinden Ahmet Bilgin açıklamasında:”Üretenler hep ilerdedir ve hep güçlüdür.Emekçilerin ve özellikle kadınların üretip, ürünlerini satmaları için toplumsal dayanışma çok önemlidir.

Deprem sonrasında emek çevresinde dayanışma ve sosyalleşme gayesi ile birbirinden değerli arkadaşlarla Subaşı Emek Kermesini hayata geçirmiştik. Hala bu güzel organizasyon ve ortamın sihirli, huzur veren ve iyileştiren gücü devam ediyor ve dayanışma ağı genişliyor. Bugün kermesimize katkı sunmak için MAVİ DAYANIŞMA aramızda olacak ve çocuklar keyifli vakit geçirecekleri etkinlikleri gerçekleştirecekler.Herkesi Subaşı Parkında saat 17:00’de başlayacak olan Subaşı Emek Kermesine bekliyoruz.”dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu