SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HAKKINDA ÖNEMLİ BİR ÖNGÖRÜDÜR.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’da sokağa çıkma yasağının kaldırılması konusunda uyarı anlamında bir açıklama yapan Alevi Kanaat Önderlerimizden Sedat Bilgin :”Kıymetli Hemşehrilerim 10 Mart Tarihinden sonra ülkemizde görülen ve tesbit edilen ( Koronavirüs ) Covid 19 nedeniyle sokağa çıkma yasakları genişletilmiş ve tedbirler alınmıştı.

Bu hafta sonu ise Hatay İlimiz ve 6 İl’de vaka sayısında yaşanan düşüş nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması içişleri bakanlığı yeni genelgesi gereği kaldırılmıştır.

Halkımızı uyarmak istiyorum.
Lütfen Rehavete kapılmayın, maske kullanın, kalabalık yerlerden uzak durun, ellerinizi yıkayın, selamlaşmayın, sosyal mesafeyi koruyunuz.

Aksi halde İlimizde aksi davranışlar ve dikkatsizlik sonucu vaka sayısında artış olursa ve Dikkatler manzumesi’nin uyulmadığı tesbit edilirse 16, 17 , 18, 19 Mayıs tarihleri arasında ve Ramazan bayramında uygulanması beklenen sokağa çıkma yasağı kararından etkilenmemiz an meselesi olacaktır.

Lütfen sizin sağlığınız, halkın sağlığı, Sevdiklerinizin ve çocuklarımızın geleceği için tedbirlere uyunuz ve uymayanları sert bir dille uyarınız ve tenkit ediniz.

Bu iş çocuk oyuncağı olmadığı gibi cehalete ve rehavete yer vermeyecek kadar ciddi bir salgındır.

Rabbim Sizleri bizleri ve tüm insanlığı korusun ve selamate çıkarsın.”dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu