SİLAH KAÇAKÇILARI ‘MERCEK’ ALTINDA!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Hatay’ında bulunduğu 66 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara ve silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen “Mercek” operasyonları kapsamında 715 şüphelinin yakalandığını ve 629 adet silahın ele geçirildiğini açıkladı.
Bakan Yerlikaya’nın verdiği bilgiye göre, Jandarma komutanlıkları ve il emniyet müdürlükleri tarafından “Mercek” operasyonları kapsamında ruhsatsız silah taşıyanlara ve silah kaçakçılarına yönelik son 3 gün içinde 66 ilde yapılan operasyonlarda 526 Ruhsatsız Tabanca, 35 Kurusıkı Tabanca, 10 Uzun Namlulu Tüfek, 58 Ruhsatsız Av Tüfeği ele geçirildi, 715 şüpheli şahıs gözaltına alındı.
Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamada, “Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Emniyetimizi tebrik ediyorum. Halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. Onları adalete teslim etmeye kararlıyız. Aziz milletimiz müsterih olsun: ruhsatsız silah temin edenler ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu