SELDA ASKER’İN İSMİ YAŞATILIYOR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

AÇKD BAŞKANI KARASU, ESKİ DERNEK BAŞKANLARININ İSMİNİN DEFNE İLÇESİNDE BİR PARKA VERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ
Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Nilgün Karasu, Defne’de çevre aktivisti Selda Asker’in isminin yaşatılacağını söyledi.
AÇKD Başkanı Nilgün Karasu, yaptığı açıklamada, 8 Nisan 2024 tarihinde kaybettikleri dernek başkanlarından memleket sevdalısı, çevre aktivisti, ömrünü çevre mücadelelerine adamış Selda Asker’in adını ölümsüzleştirmek amacıyla Defne Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün tarafından Belediye Meclisine yazılı önerge verildiğini belirtti.
Dernek Başkanı Nilgün Karasu’nun Belediye Başkanına sunmuş olduğu sözlü talep üzerine Dursunlu Mahallesi Harbiye Bulvarı üzerindeki bir parka Çevre Aktivisti Selda Asker’in isminin verilmesi Defne Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün tarafından olumlu kabul gördü.
AÇKD Başkanı Nilgün Karasu, emeği geçenlere teşekkür ederek, şöyle devam etti:
“Defne Belediye Meclisine Başkan tarafından verilen yazılı önerge toplantıya katılan tüm meclis üyelerinin kabul oyu ile gündeme alınması oy birliği ile kabul edilmiş ve önerge İsimlendirme Komisyonuna havale edilmiştir.
Defne Belediye Başkanı Sayın Halil İbrahim Özgün’e ilgi ve duyarlılıklarından dolayı kendim, Antakya Çevre Koruma Derneği ve Selda Asker’in ailesi ile tüm sevenleri adına çok teşekkür ediyoruz.”

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu