SAMANDAĞ’DA SİVRİSİNEK VE LARVA MÜCADELESİNE BAŞLANDI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Havaların ısınması ile birlikte yaz aylarının en büyük sorunlarından biri olan sivrisinek ve haşere ile mücadele kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi işbirliği ile sivrisinek üreme alanları ve sulak alanlarda ilaçlama çalışmalarına başlandı.

Bir yandan korona virüsü salgını kapsamında ilçede dezenfekte çalışmalarını büyük bir özveri ile sürdüren Samandağ Belediyesi ekipleri diğer yandan da larva ilaçlama çalışmalarını gerçekleştiriyorlar.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte kolektif bir çalışma gerçekleştiren Samandağ  Belediyesi ekipleri tarafından,  durgun sularda ve bataklık alanlarında Larva ilaçlama çalışması yapılarak vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmesi amaçlanıyor.

Sivrisinek ve haşerelerin yumurtlama döneminin gelmesiyle çalışmalarına başlayan larva ilaçlama ekipleri, larva alanlarının tümünde ilaçlama çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürecek.

Samandağ Belediyesi’nden yapılan açıklamada Havaların ısınması ile sivrisinek ve haşerelerin larvalama dönemlerinde yoğun bir ilaçlama programına start verildiği belirtilerek; “ Halkımızın sağlığı ve rahat bir yaz mevsimi geçirmesi için larva ilaçlama çalışmalarına başladık. Belediye ekiplerimiz, Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri  ile birlikte ilçemizde tespit edilen sivrisinek üreme alanlarında ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyorlar.  Vatandaşlarımızın rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmeleri için ilaçlama çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ” ifadelerine yer verildi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu