SAMANDAĞ BELEDİYESİ, MİLLEYHA KUŞ CENNETİ’NDE UYARICI LEVHALAR YERLEŞTİRDİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Samandağ Belediyesi, ilçenin doğal güzelliklerine sahip çıkarak dünyanın en önemli kuş cennetlerinden biri olan Milleyha Kuş Cenneti’ni koruyarak farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirici ve uyarıcı tabelalar yerleştirdi.
Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay ve yönetimi göreve gelir gelmez Milleyha Bölgesi ile ilgili çalışmalara ağırlık vererek geçtiğimiz günlerde konunun uzmanları ve kuş gözlemcileri ile birlikte incelemelerde bulunmuşlardı.
Milleyha Kuş Cennetinin korunması ve farkındalık oluşturmak amacıyla hızlıca bir eylem planı oluşturan Samandağ Belediyesi, Zabıta ekipleri tarafından rutin olarak yapılan denetimlere ek olarak çevreye uyarıcı tabelalar yerleştirdi.
Konuyla alakalı Samandağ Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “ Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizce Milleyha Sulan Alan’da canlı çeşitliliğini korumak,Kuş Cennetimize sahip çıkmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla uyarıcı levhalarımızı yerleştirdik.
Ayrıca Zabıta ekiplerimizce, yaban hayatın son sığınağı olan Milleyha Sulak Alan’da rutin denetimlerimiz devam ediyor.
Samandağımızın doğal güzelliklerine hep birlikte sahip çıkacak, Milleyha Bölgesinin ilçemizin turizmine katkı sunacak doğal bir tabiat parkına dönüşmesi için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” İfadelerine yer verildi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu