SAMANDAĞ BELEDİYESİ, BASIN ELİYLE YAPILAN MANİPÜLASYONLARA DİKKAT ÇEKTİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Samandağ Belediyesi, son günlerde Belediye ve Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’a yönelik basın eliyle yapılan manipülasyonlara sosyal medya hesaplarından yayınladıkları bir video ile dikkat çekti.

Samandağ Belediyesi’nin sorumluluk alanında olmayan konular ile ilgili dezenformasyon yaratarak halkı yanlış yönlendirip, Samandağ Belediyesi ve Belediye Başkanına manipülatif eylem girişiminde bulunan ve gazeteciliğin en önemli kriterlerinden biri olan “Kamu Yararını Gözetmek ve Doğru Haber Yapmak” ilkelerinden kopuk bir şekilde hareket eden sözde basın mensuplarını kınayan ve “ÜZÜLÜYORUZ” başlığı ile paylaşılan videoda, belediyeye karşı ithamlar ve yalan bilgiler ile yapılmak istenen manipülasyonlara karşı, gerçek bilgiler video aracılığı ile halk ile paylaşıldı.

Samandağ Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan video paylaşımı ile ilgili açıklamada; “ ÜZÜLÜYORUZ.

Gazetecilik gibi kutsal bir mesleği halkın iradesiyle seçilmiş bir Belediye Başkanına karşı manipülasyon yaratmak için kullananlar adına ÜZÜLÜYORUZ.

Halka ait Samandağ Belediyesi kurumunun basın eliyle yıpratılmasına ÜZÜLÜYORUZ.

Samandağ Belediyesi sorumluluğunda olmayan elektrik kesintilerinin, sanki Belediyemizin ihmali sonucunda kaynaklandığını ima edenlere ÜZÜLÜYORUZ.

Arıtma Tesisi, Kanalizasyon, Su ve Sivrisinek İlaçlamasının belediyemize ait olmadığını defaatle bildirmemize rağmen bizi sorumlu tutanlara ve halkı doğru aydınlatma ile görevli basın mensuplarına, bizi ithamlarından dolayı ÜZÜLÜYORUZ.

Halkımızın gerçekleri bilmesi gerektiğini düşünüyor, yapılmak istenen manipülasyonlara ÜZÜLÜYORUZ.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu