REYHANLI ŞEHİTLERİ ANILDI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp


Reyhanlı’da 7 yıl önce meydana gelen 53 kişi yaşamını yitirdiği saldırıda şehit olanlar 11 Mayıs Şehitlik anıtı önünde anıldı.
SOSYAL MESAFEYE UYULDU
Programa AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Reyhanlı Kaymakamı Ali Candan, ilçe Protokolü ve Şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
ACILARIMIZ İLK GÜN Kİ GİBİ…
Covid19 salgını nedeni ile sosyal mesafeye uyulmaya özen gösterilen anma proğramında Şehitlerimiz Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dualarla anıldı.11 Mayıs 2013 günü Reyhanlı’da meydana gelen hain terör saldırısının üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen acılarımız ilk gün ki gibi halen taze. Bir kez daha Hain saldırıda Hayatını kaybeden Şehitlerimize Allah’tan rahmet Ailelerine Başsağlığı ve sabır diliyoruz.
REYHANLI SALDIRISI
Reyhanlı Belediyesi yanı ile PTT binası önünde 11 Mayıs 2013’te gerçekleşen iki ayrı patlamada 53 kişi yaşamını yitirmiş, 912 konut, 891 iş yeri ve 148 araç zarar görmüştü.Olayın ardından patlama yaşanan yerde 11 Mayıs Şehitleri Anıtı yapılarak, yaşamını yitirenlerin isimleri 2 park, 5 okul ve 50 cadde ile sokağa verilmişti.

Haber :Mehmet Emin MEMES

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu