Ömer Hoca’dan oyuncularına sitem: “Benim böyle bir oyun anlayışım yok!”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Bordo-Beyazlı ekibin Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Sivasspor’la 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından uzun süre hafızalarda kalacak bir açıklama yaptı. Oyuncularının uzun toplarla hücum arayışına girmesini eleştiren Ömer Hoca, “Bu oyun anlayışını ne ben söyledim ne de benim böyle bir oyun anlayışım var” sözleriyle şaşırttı

Skordan memnun olmadığını dile getiren genç çalıştırıcı, “Tabi ki skordan memnum değilim, oyundan da bölüm bölüm memnunum. Genel anlamda beklediğimiz ve istediğimiz şekilde oyun olmadı. Bugün özellikle daha baskılı, arzulu, topun bizde olduğu ve bizdeyken daha çok dikine paslarla hücum yapmaya çalıştık hafta içi. Ama bugün maalesef daha fazla birinci bölgeden üçüncü bölgeye yüksek toplarla hücum yapmaya denedik. Bu oyun anlayışını ne ben söyledim ne de benim böyle bir oyun anlayışım var. Maalesef sanrım savunmamızdan çıkarken, orta sahadaki oyuncularımızın hareketsizliğinden, oyunu üçüncü bölgeye aktararak orada pozisyon bulmaya çalıştık, onda da başarılı olamadık. Ne zaman topu indirdik, dikine oynayıp hareketli olduk, pozisyona girdik” dedi.

MAÇI KAZANMAYI HAK ETMEDİK!

Maçı kazanmayı hak edecek bir oyun ortaya koyamadıklarını ifade eden Erdoğan, “İlk yarı Benzia’nın girdiği yüzde yüz pozisyon var. İkinci yarıda attığımız gol çabuk oynayarak kenar ortası ile bulduğumuz gol. Ama oyunun genelinde galibiyeti hak etmedik” dedi. Ömer Hoca,  sahadaki oyun göz önünde bulundurulduğunda alınan beraberliğin iki takım için de kabul edilebilir bir sonuç olduğunu ifade etti.

PENALTI DOĞRU AMA BEN NE YAPABİLİRİM?

Maçta Sivasspor lehine verilen penaltı kararının doğru olduğunu belirten Erdoğan, “Penaltı doğru karar ama bizim kendimizi sorgulamamız lazım. Sezon içerisinde 8’inci penaltımızdı ve 5’inci ele çarparak olan penaltıydı. Bunu da açıkçası hoca olarak nasıl çalıştırayım? Oyuncuya kenar ortası yapılırken kollarını açma veya kapat dememe gerek kalmadığını düşünüyorum ama maalesef futbolun içinde ani refleksler oluyor” açıklamasında bulundu. Erdoğan ligde 5 maçları kaldığını ve bu maçlarda maksimum puanı toplayıp ligi en iyi yerde bitirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

İlgili Haberler

Puan Durumu