Öğrencilerde Karne Heyecanı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Okul öncesi ,ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrenciler karnelerini alarak  11 Eylül Pazartesi günü günü başlayan 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatiline başladılar. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Altınkaya’da eğitim gören öğrencilerin  karne heyecanı yaşadığı günde okula yeni başlayan okul öncesi öğrencileri  ilk kez karne ile tanıştı.

Oldukça heyecanlı oldukları gözlenen ve Velileri ile birlikte notlarını inceleyen öğrencilerden kimi okuldan mutlu ayrılırken, kimisi ise notlarının düşük olması nedeniyle mutsuz ayrıldı. Öğrenciler karne sevinci yaşarken öğretmenler ve yetkililer, dersleri kötü olan öğrencilere  kızmamaları , karnesinde zayıf bulunan öğrencilere velilerin dikkatli davranması gerektiği konusunda uyardılar. Karne dönemi hem de ebeveynler , hemde hem öğrenciler açısından  neleri eksik yaptıklarını, neleri tamamlamaları gerektiğininin göstergesi olduğu belirtilirken ,asla çocukların başkaları ile kıyaslanmaması gerektiğini belirten uzmanlar, kötü derslerin üstesinden gelebileceğini, başarılı olabileceğini hatırlatılması gerektiğini altını çizdiler.

Bir dönem boyunca öğrencileri için büyük çaba harcayan öğretmenler öğrencilerinden iki hafta sürecek yarı yıl tatilinde boş vakitlerinde kitap okuyarak  iyice dinlenmelerini istediler.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu