MÜSLÜMAN VE HIRİSTİYANLAR KİLİSE BAHÇESİNDE HIDRELLEZ’İ BİRLİKTE KUTLADI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’ın İskenderun ilçesinde geçen yıl depremde hasarlı olduğu gerekçesiyle kutlamalara kapatılan Aziz Corch Kilisesi’nde bu yıl Hristiyanlar ve Müslümanlar bir arada dilek ve temennilerle Hıdırellez’i kutladı.
Depremde hasar alan Kilisede can güvenliği nedeniyle tehlikeli olmaması için Kilise yönetimi Hıdırellez kutlamalarına Kilisenin bahçesinde izin verdi. İskenderun’da yaşayan çok sayıda Hıristiyan ve Müslüman vatandaş bu yıl da Hıdırellez için Kiliseye akın etti. Kapıları kilitli Kilisenin bahçesinde vatandaşlar dilek mumları yaktı, dualar etti.
Çocuk, genç yaşlı vatandaşlar dileklerini yazdıkları, üzerine çizdikleri kâğıtları, zeytin dallarını kilise kapısına sürüp, kurulan dilek kutularına attılar.
Dilek tutmak için kiliseye gelen vatandaşlar bugünün hayırlı bir gün olduğunu belirterek “Allah kabul etsin, herkesin dileğini. Sağlık, barış olsun. Allah’ım felaketlerden, depremlerden bizi korusun. Allah’a şükredeceğiz, besmele çekeceğiz kötü bir şey olmasın. Çocukları olmayana çocuk, işi olmayana iş, eşi olmayana eş nasip etsin. Dileğimizi ettik, inşallah gerçek olurlar. İnşallah herkesin dileği kabul olur” diye konuştu.
Dileği kabul olan komşusu adına bir vatandaş da kilisede ziyaretçilere lokum ikramında bulundu.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu