MULLAOĞLU, “SÖZ VERİLEN EŞYA YARDIMI NEDEN YAPILMIYOR?”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, vatandaşlara  “Eşya Zarar Tespit Formu” doldurtulduğunu belirterek, bu güne kadar bu yardımın neden yapılmadığını sordu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi veren Servet Mullaoğlu, depremlerden sonra hem AFAD hem de önceki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından eşya yardımı yapılacağının açıklandığını fakat bu güne kadar eşya yardımı bekleyen depremzedelerin bu yardımları alamadığını belirtti. Mullaoğlu, bu konuda yetkili kişilerden bir açıklama beklediklerini, Devlet’in, yaşanan böylesi ağır bir felakette vatandaşının yanında olması gerektiğini belirterek, depremde büyük acılar yaşayan insanlarımıza, ev sahibi kiracı ayrımı yapmadan her türlü desteğin sorgusuz sualsiz yapması gerektiğini söyledi. Yardım yapılacağı açıklamasının üzerinden aylar geçtiğini belirten Servet Mullaoğlu, kış ayları yaklaşırken Hatay halkının, ev sahibi kiracı ayrımı yapılmadan insani koşullarda barınmalarını sağlayacak adımlar atılması gerektiğini ifade ederek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya şu soruları yöneltti.

Evleri ağır hasarlı olan ve yıkım kararı alınan depremzedelerimize eşya yardımı yapılacak mıdır?

Yapılacaksa, ne zaman yapılacaktır?

Yapılmayacaksa, depremzedelerimize AFAD tarafından “Eşya Zarar Tespit Formu” doldurtulmasının nedeni nedir?

AFAD Hatay İl Müdürlüğü’nün, tarifeye göre 2+1 evler 51.000-61.000, 3+1 evler, 76.500-82.000 lira eşya yardımı alabilecek şeklindeki Hatay yerel basınına yansıyan haberler, Bakanlığınızca da teyit edilecek açıklamalar mıdır?

Önceki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun depremzede vatandaşlarımıza 90 bin liraya kadar eşya yardımı yapılacağı yönündeki basına yansıyan haberler hakkında ne gibi bir açıklamanız vardır?

Evini, işini ve tüm gelirini kaybetmiş deprem mağduru vatandaşlarımıza, kış yaklaşırken ev sahibi kiracı ayrımı yapmadan insani koşullarda barınmalarını sağlayabilecek ne gibi adımlar atmayı düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu