Milletvekili Yayman :” İktidara güven artıyor “

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Haber Global kanalının canlı yayın konuğu oldu. Video bağlantı yoluyla gerçekleşen yayında Yayman, sunucu Saynur Tezel’in gündeme dair sorularını cevapladı.

Salgın sürecinde elde edilen başarının iktidara olan güveni arttırdığını belirten Milletvekili Yayman, sürecin başarıyla yönetildiğinin altını çizdi. Yayman, “Sağlık Bakanımız ve tüm sağlık personelimiz muhteşem bir başarı hikayesi yazıyorlar. Onlara bizim teşekkür etmemiz lazım, onlara şükranlarımızı sunmamız lazım. Bizlerin sağlığı için kendi sağlıklarını risk altına alıyorlar. Türkiye, Dünya’nın önemli sağlık ülkelerinden bir tanesidir. İktidarımız döneminde Şehir Hastaneleri ile başlayan ve sağlıkta sessiz devrim niteliğinde olan düzenlemeler çok çok önemlidir” dedi.

BÜYÜK DÖNÜŞÜMLER BÜYÜK LİDERLERLE OLUR

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, doların yükselmesiyle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Yayman, “Türkiyenin mesafe almasını istemeyen bağzı odaklar bu konuda bir takım hamleler içerisinde. Sizler de çok iyi hatırlarsınız 1994 yılında Türkiye büyük bir ekonomik krize denk geldi ve dolar üç katına çıktı. Yine 1999 krizi, 2001 krizi… Türkiye bu anlamda krizler ülkesi ve 17 defa IMF’nin kapısına gitmiş olan bir ülkeden bahsediyoruz. 70 Cent’e muhtaç olmuş bir ülkeden bahsediyoruz. Tabiki meselenin bir ekonomik boyutu var ama bunun ötesinde; Türkiye’nin Libya’da Birleşmiş Milletler ile beraber askeri varlığı var. Yine Suriye’de bir askeri varlık gösteriyor. Yine Irak’ta bir varlığı var. Afganistanda var Somali’de var. Türkiye 1980’lerin Türkiye’si değil, 90’ların Türkiye’si değil, 2000’lerin Türkiye’si değil. Büyük dönüşümler büyük liderlerle olur. Cumhurbaşkanımız gerçekten dünya çapında bir liderlik gösteriyor. Sağlıkta da ekonomide de, yollardan, hastanelere pek çok alanda çok önemli adımlar atıldı. Bu işin bir ekonomi boyutu var bir de politika boyutu var. Baktığınızda Türkiye’de üretim var. Türkiye, Dünya’nın ilk 20 ekonomisinden bir tanesi ve inşallah bu daha ileriye gidecek” dedi. Pandemi sürecinde muhalefetin eleştirileri hakkında konuşan Yayman, “Dünya’nın süper gücü Amerika Birlişik Devletleri’ni görüyorsunuz her gün kaç bin insan ölüyor. Yine İtalya, yine İspanya salgına teslim oldu. Biz dünyanın en büyük şehir hastenelerini yapmışız. Vatandaşlarımız da kamuoyu araştırmalarında hükümetimizin bu konudaki başarısını ifade ediyorlar. Ancak muhalefet siz ne yaparsanız yapın sizi eleştiren, asla onaylamayan, asla tasrif etmeyen, asla yapıcı bir katkı vermeyen bir anlayış içerisinde” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu