MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı: İNSAN HAYATI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Hatay’daki yapı stokunun durumunu ve depreme karşı dayanıklı olmayan yapılarla ilgili gönderdiği önergenin sonuçlarını paylaştı. Sonuçları değerlendiren Kaşıkçı:” Hatay‘daki tüm riskli yapılar tespit edilip yenilenene kadar bu çalışmayı sürdürmeliyiz. Zira İnsan hayatı her şeyin üstünde.”dedi.

1818 RİSKLİ YAPI YIKILDI

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı konuyla ilgili yaptığı açıklamada: ” Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Hatay’daki yapı stokunun durumunu ve depreme karşı dayanıklı olmayan yapılar ile ilgili alınan önlemleri sorduk.  Cevapta; Hatay ilinde 2177 adet riskli yapı tespit edildiği ve bunlardan 1818 adet riskli yapının yıkımının gerçekleştiği belirtiliyor. Devamında Antakya ‘da 35 hektar, İskenderun ‘da 78,6 hk ve Payas ilçemizde 26,36 hk riskli alan bulunduğu ve bu alanda yaşayan vatandaşlarımızın transferin de kullanılması İçin Kırıkhan ‘da 38,03 hk, İskenderun ‘da 7,5 hk ve Payas ilçemizde 13,06 hk rezerv yapı alanının bulunduğu ifade ediliyor.

BELEDİYELER SORUMLULUK ALMAKTAN KAÇINMAMALI

Sonuç olarak yapılan çalışmalar iyi ancak daha fazlasını talep etmeliyiz.Hatay ‘da ki tüm riskli yapılar tespit edilip yenilenene kadar bu çalışmayı sürdürmeliyiz.Özellikle belediyeler sorumluluk almaktan kaçınmamalı.Zira İnsan hayatı her şeyin üstünde.”dedi.

Haber : Mehmet Emin Memes (Hedef 2023 Gazetesi)

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu