MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı: HATAY DÜNYA BAŞKENTLERİNDE TANITILMALI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı , İstanbul ve Ankara’da yapılan Hatay günlerinin dünya başkentlerine taşınması gerektiğini belirtti. Kaşıkçı:” Yeni bir vizyonla Ankara’daki Hatay günlerini Katar’da Doha’ya, Almanya’da Berlin’e, Rusya’da Moskova’ya, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dhabi’ye, Azerbaycan’da Bakü’ye taşımalıyız.”dedi.

HATAY SINIRLARININ ÇOK ÜSTÜNDE BİR KAPASİTEYE SAHİP

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı  konuyla ilgili yaptığı açıkmalada:”Bu süreçte dünyanın dört bir yanından Hatay ‘a gelmek için arayan hemşerilerimizi görünce aslında Hatay’ın coğrafi sınırlarının çok üstünde bir kapasiteye sahip olduğunu tekrar anladım. İlimiz insanın bu girişimci ruhu en büyük gururumuz.

DÜNYA BAŞKENTLERİNE TAŞIMALIYIZ

Yurt dışında ki bu yoğun Hataylı varlığımızı ilimiz adına yeni bir fırsata dönüştürmek için hep birlikte çok çalışmalıyız.Yurt dışındaki hemşerilerimiz desteği ile ilimizin tanıtımını artık İstanbul ve Ankara’da değil dünya başkentlerine taşımalıyız.

FAYDALI OLACAĞI KANAATİNDEYİM

Yeni bir vizyonla Ankara’daki Hatay günlerini Katar’da Doha’ya, Almanya’da Berlin’e, Rusya’da Moskova’ya, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dhabi’ye, Azerbaycan’da Bakü’ye taşımalıyız., İlimizin tanıtımı ve ekonomisi açısından faydalı olacağı kanaatindeyim.”dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu