KREDİ ÖDEME ERTELEMELERİNİN TÜM BANKALARA YAYILMASI LAZIM!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım, Maliye Bakanlığının aldığı kararla Halk Bankası Kredi geri ödemelerinin 6 ay ertelendiğini, bu kararı sevindirici bulurken diğer bankaların da benzer bir uygulama yapmalarının deprem felaketinin yaralarının sarılmasında etkili olacağını vurguladı.
6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık depremler sonrası bölgede enkaz kaldırma ve yıkım çalışmaları devam ederken, bölgedeki esnafa yönelik yeni bir karar alındı.
Depremler nedeniyle zarar gören esnaf ve sanatkarların, esnaf kredi ve kefalet kooperatifleri kefaletiyle veya doğrudan Halkbank’tan kullandıkları kredi borçlarının geri ödemesinin 6 ay ertelenmesi kararlaştırıldı.
Esnaf ve sanatkarların karar kapsamındaki borçlarından, vadesi/taksit vadesi/hesap devresi henüz gelmemiş olmakla birlikte 6 Şubat’tan itibaren 6 ay içinde dolacak olan veya 6 Şubat itibarıyla vadesinden itibaren 90 günlük bekleme süresi içerisinde olan kredi borçları, başvuru şartı aranmadan vadesinde ilgili mevzuatına göre faiz tahakkuk ettirilerek vade tarihinden itibaren 6 ay süreyle ertelenmişti. Maliye bakanlığının aldığı karar ile kredi borç geri ödemeleri 6 ay daha uzatıldı.
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım kararı oldukça sevindirici bulurken, uygulamanın depremden etkilenen 11 ilde tüm bankalar tarafından hayata geçirilmesinin bölgenin esnaf ve sanayicisi açısından büyük fayda sağlayacağına vurgu yaptı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu