KÖRFEZDE TOPLU BALIK ÖLÜMLERİ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

İskenderun Körfezi’nin Erzin’e kadar bölümünde deniz yüzeyi ve sahile vuran binlerce ölü balık, vatandaşı endişelendirdi, merak uyandırdı.
Doğu Akdeniz’de Hatay’ın İskenderun, Payas ve Erzin ilçelerinde son günlerde binlerce balık kıyıya vurduğu gözlendi. İskenderun ilçesinde karaya vuran balıklar, kent merkezinde Yelken Kulübü ile Nihal Atakaş Camii çevresinde sahile görüldü.

Erzin ilçesinde de Burnaz sahilinde termik santral mevkiinde binlerce balık karaya vurdu. Sahili kaplayan ölü balıklar, vatandaşlarda merak ve endişe uyandırdı.
Hafta sonu olması, havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle bazı vatandaşlar telef olan balıklara aldırış etmeden denizde yüzdü, bazı vatandaşlar da denizin içindeki balıkları kıyıya çıkardığı gözlendi.
Erzin’den İskenderun’a kadar uzanan sahil kesiminde kıyıya vuran balıkların ölüm nedeniyle ilgili endişe yaşayan vatandaşlar, yetkililerin bu konuda halkı bilgilendirmesi gerektiğini ve toplu balık ölümleri nedeninin insanları da tehdit edip etmediğini merak ediyor.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu