Kaşıkçı: Altınözü gölet bekliyor

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, TBMM’de düzenlenen Tarım ve Orman Bakanlığı plan ve bütçe komisyon toplantısında konuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemir’linin Hatay’da meydana gelen yangınlarda oldukça özverili bir çalışma yürüttüğünü söyleyen Kaşıkçı, “Sayın Bakanımız, Orman Genel Müdürlüğümüz, Orman Genel Müdürlüğü çalışanları, itfaiyecilerimiz, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri, Hatay’daki orman yangınının söndürülmesi için gerçekten gecesini gündüzüne katarak çalıştılar. Ben, huzurlarınızda Sayın Bakanıma ve tüm orman teşkilatımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

HATAY’A ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULMASI ŞART

Hatay’a bir Orman Bölge Müdürlüğü kurulmasının şart olduğunu belirten Kaşıkçı, “Oradaki orman varlığımızı Sayın Genel Müdürümüz de ne kadar büyük bir orman varlığı olduğunu yakından, gelmiş, görmüştür” dedi.

YANAN YERLERE ÇAM FISTIĞI EKİLSİN

Hatay’da yangında yanan yerlere çam fıstığı ekilmesi talebinde bulunan Kaşıkçı, “Bunlar, o fıstık sayesinde köylülerimize de kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza da hiç değilse bir ekonomik geri dönüşü olur. Bakın, bugün, 1999’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidar ortağı olduğu dönemde Hatay’da Hassa ilçemize bağlı “Söğüt” diye bir kasabamız vardı. Orada, Tarım Bakanlığı bir çam fıstığı uygulaması yapmıştı. Bugün, o ağaçlarımız yirmi yaşına geldi. O ağaçlarımızdan elde edilen fıstık inancınız olsun, oradaki, Söğüt’teki kırsalda yaşayan vatandaşlarımız için çok önemli bir gelir kaynağı hâline geldi” dedi.

HATAY’IN BİRÇOK GÖLET PROJESİNE İHTİYACI VAR

Hatay’da kuraklığı önlemek amacıyla birçok gölet projesine ihtiyacı olduğunu söyleyen Kaşıkçı, “En son Yayladağı Şakşak’taki gölete bir bütçe ayrıldı, bundan dolayı Yayladağılı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Yine Yayladağı’nda Çabala diye bir mahallemiz var, burada bir gölet projesi var, buna da destek vermenizi bekliyoruz. Yine Hassa ilçemiz bizim kırsal bir ilçemiz, vatandaşlarımız orada Afrin’in hemen kenarında olan bu kırsal ilçemizde sulu tarıma geçmek istiyorlar. Bunun için Hassa Gazeluşağı köyü ve Hassa Yoluklar’da bir gölet projemiz var, bu gölet projelerinin de ivedilikle tamamlanması memleketimiz açısından önemlidir diye düşünüyorum. Yine aynı şekilde gölet bekleyen Altınözü’nde Karbeyaz mahallemiz, eski köyümüz ve Kırıkhan’da da Ceylanlı köyümüz” açıklamalarında bulundu.

İlgili Haberler

Puan Durumu