KADINLAR OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN DAYANIŞMA İÇERİSİNDE

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’ın Arsuz ilçesinde kadınlar bir araya gelerek “Kadın Dayanışması ve Otizmli Çocuklar İçin destek Gecesi’’ düzenledi.
Arsuz Begonvilla’da gerçekleşen etkinliğe bölgede çalışan kadınları bir araya getirdi. Otizmli çocuklar için yardımda bulunan kadınlar gecede gönüllerince eğlenme imkanı da buldu.
Gecede, depremden etkilenen kadınların el emeği göz nuru ürünlerin satışıyla elde edilen gelir hem otizmli çocuklara hem de girişimci kadınlara destek sağlandı.
Gecede konuşan Gülşah Erdener Akın, “Üreten ve hiç vazgeçmeden yaşama tutunmaya devam eden kadınlarımızı bir araya getirmek ve onların tanışmalarını sağlamak çok önemli. Bölgemizde kooperatifler kurarak kendi el emeklerini stantlarda misafirlere sunan kadınlarımız bizlerin gururu oldular.
Bundan böyle, bölgemizde yaşanan büyük felaketin yaralarını hep birlikte sarmaya devam edeceğiz. Hala çadırlarda, konteynerlerde ve rıhtıma bağlı gemilerde yaşam mücadelesi veren insanlarımızın her an nefeslerini ensemizde hissederek, yaşamaya devam edeceğiz. Bu gecenin düzenlenmesi esnasında, bizleri destekleyen bizleri bir an yalnız bırakmayan özellikle bölgemizde ses getiren sanayi kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerine canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum’’. dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu