HURDACILAR BAŞKAN SAVAŞ’A SORUNLARINI ANLATTI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan ilçesinde muhtarlar, esnaflar ve sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği halk toplantılarında hemşehrileriyle bir araya geldi ve çadırlarda yaşayan vatandaşları ziyaret etti.

Başkan Savaş, Dom Aşireti Derneği, Kayı Boyu ve Türkmen Derneği, Bir Umut Derneği üyeleri ile görüşerek vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Bazı çadır ve konteyner kentlerde incelemelerde bulunan Savaş, altyapı ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunların çözülmesi için gerekli talimatlar vererek geçici barınma alanlarına ilaçlama, gıda ve kanalizasyon desteği sağlanacağını ifade etti. Bahçelievler Mahalle Muhtarı ve sakinleriyle de görüşen Başkan Savaş’tan vatandaşlar, deprem sonrası karşılaştıkları sorunları hükümete duyurmasını rica etti.

“HURDACILARIN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ”

Resmi çalışma izin belgeleri olan hurdacılar, depremin ardından yaşadıkları mağduriyeti Başkan Savaş’a anlatarak hurda alım ve satımlarında bürokratik engellerle karşılaştıklarını, yeniden faaliyete geçebilmek için acil olarak çalışma izinlerini kullanmak istediklerini söyledi. Geçimlerini hurdacılıkla sağladıklarını ifade eden esnaflar, tek dertlerinin evlerine rızık götürmek olduğunu, kendilerinin zaman zaman hırsızlıkla suçlanmalarından üzüntü duyduklarını ifade etti. Hurdacılar Başkan Lütfü Savaş’tan depremin olumsuz etkilerini atlatmaları ve ekonomik olarak gelir elde edebilmeleri için yaşadıkları sorunları yetkililere aktarmasını istedi. İşlerini yasal çerçevede yapan herkesin ekonomik gelir elde etme hakkı olduğunu ifade eden Başkan Savaş da hurdacıların sorunlarını yetkililere aktarma sözü verdi. Ünlü sanatçı Gülben Ergen’in başkanlığını yaptığı Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin Özyörük Mahallesi’nde yapılan Taha Duymaz Anaokulunun açılış törenine katılan Başkan Savaş, yapımında emeği geçenlere teşekkür ederken minik öğrencilere de okulun hayırlı olması dileğinde bulundu. Kırıkhanlı dernekler, esnaflar ve muhtarlar Başkan Savaş’a; Hatay’a ve Hataylılara her ortamda sahip çıktığı için teşekkür ederek desteklerini iletti. Başkan’a ziyaretlerinde Kırıkhan CHP İlçe Örgütü ve CHP İlçe Başkanı Turgay Kılıçoğlu eşlik etti.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu