HMKÜ Tarihe Not Düştü

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren editörlüğünde hazırlanan ve üniversite personelinin katkıları ile ortaya çıkarılan “İnterdisipliner Yaklaşımla Hatay’da Afet Deneyimi: 6 Şubat 2023 Depremini Tarihe Not Düşmek” isimli kitap yayınlandı.

Afetlere karşı dirençli bir toplum ve kent inşa etmeye katkı sunması amaçlanan kitabın tanıtımını yapan Prof. Dr. Veysel Eren; “6 Şubat depremleri, kuşkusuz dünya tarihi boyunca kayda geçen şiddeti ve yıkım kapasitesi en yüksek afetlerden biri oldu. Çaresizliği, en yakınlarımıza yardım edememeyi, hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı duygusunu iliklerimize kadar hissettiğimiz; canlarımızı, en sevdiklerimizi zamansızca sonsuzluğa uğurladığımız kapkara, çok soğuk bir sabah oldu. Sonraki depremlere böylesine hazırlıksız ve çaresiz yakalanmamak için üniversitemizin çok kıymetli akademisyenlerinin kendi alanları zaviyesinden deneyimlerini paylaştıkları bir editöryal çalışmayla karşınızdayız bu kez. Bir daha böylesine acı afetler yaşamamak duasıyla.” dedi.

Bazı Üniversitelerin, depremzedelerin yaşadığı acılar üzerinden yarışmalar düzenleyip para ödülü sunduğu bir ortamda Mustafa Kemal Üniversitesi’nin böyle bir çalışmaya imza atması takdirle karşılandı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu