Her sene sıfırdan bir kadro kurmak istemiyorum!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Beşiktaş maçı sonrası konuşan Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, sözleşmesi sezon sonu bitecek oyuncuların düşünmek için süre istediklerini söyledi. Ömer Hoca, “Umut ediyorum kalırlar, ben de bir hoca olarak sıfırdan her sene takım kurmak istemiyorum” dedi.

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, 1-1 sona eren Beşiktaş maçının ardından yaptığı açıklamada, sezon sonunda sözleşmesi bitecek Munir, Ribeiro, Diouf ve Traore ile devam edip etmeyecekleri sorusuna yanıt verdi. Her sene sıfırdan bir kadro kurmak istemediğini dile getiren Ömer Hoca, “Munir’in sözleşmesi devam ediyor, onun opsiyonunu kullandık. Diğer oyuncularla da devam etmek istiyoruz. Bizden düşünmek için süre istediler. Bazı kulüplerde sözleşme uzatmayan oyunculara farklı davranış oluyor. Oynatmamak gibi, kadro dışı bırakmak gibi şeyler oluyor. Biz buna böyle bakmıyoruz. En iyi şekilde sezon sonuna kadar kullanmaya bakıyoruz. Son karar onların. Umut ediyorum kalırlar, ben de bir hoca olarak sıfırdan her sene takım kurmak istemiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

DÖRDÜNCÜLÜK FIRSATINI KOVALAYACAĞIZ

Maçı da değerlendiren Ömer Hoca, ligi dördüncü bitirmek için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Erdoğan, “İki takım da zorlu hava şartlarında iyi mücadele etti. İlk yarıda bekleyerek oynamayı tercih ettik. Yediğimiz gole kadar başarılı olamadık. Beşiktaş baskılı oyunla başladı. Kazandığımız topları sağlıklı kullanıp, hücuma çıkamadık. 15-20 dakika oyun kendi alanımızda geçti. Yediğimiz golden sonra baskı azalınca normal oyunumuza döndük. Kendi oyunumuzu oynamaya başlayınca iyi pas yaptık ve oyunu doğru yönlendirdik. İkinci yarı baskı yapmaya çalıştık. Rakibi uzun toplara zorladık, bunda da başarılı olduk. İkinci yarıda fırsat bulduk. Son vuruşları ve pasları iyi yapsaydık üç puanla ayrılabilirdik. Sezonun gidişatında inişli çıkışlı bir grafiğimiz oldu. Afrika Kupası’na giden oyuncularımız vardı. O dönemde düşüş oldu. Son 4 hafta toparladık. Ligde dördüncülük fırsatı varsa sonuna kadar değerlendirmek istiyoruz. Sezon başında böyle bir hedef yoktu” diye konuştu.

İlgili Haberler

Puan Durumu