HEM’DE KADINLAR USTA PASTA YAPMAYI ÖĞRENDİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

İskenderun Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören kadınlar, yaşadıkları 6 Şubat depremi sonrasında sosyal hayata katılmak ve travmayı atlatmak için önemli bir adım attılar.
Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen pasta eğitimleri sayesinde evde oturan kadınlar, usta öğreticilerinden Duygu Korkmaz’ın rehberliğinde pasta yapımını öğrendiler.
Eğitim sürecinin sonunda öğrencilerin hazırladığı ürünlerin sunumu yapıldı ve bu etkinliğe İskenderun Halk Eğitim Müdürü Ahmet Akça da gözlemci olarak katıldı. Akça, yapılan çalışmaların başarıyla sonuçlandığını belirterek öğrencileri kutladı ve emeklerinden dolayı teşekkür etti.
Halk Eğitim Merkezi usta pasta eğitmeni Duygu Korkmaz, kadınların sosyal yaşama uyum sağlamaları ve hayatlarına katkı sunmaları için aldıkları eğitimi başarıyla tamamladıklarını ifade etti.
Öğrencilerin özenle hazırladığı pasta ve tatlılar davetlilere sunuldu ve sunum, yaş pasta kesimi ile son buldu.
Bu etkinlik, kadınların yeteneklerini keşfetmelerine ve topluma katkı sağlamalarına olanak tanırken, İskenderun Halk Eğitim Merkezi’nin sosyal entegrasyon ve beceri geliştirme konusundaki önemli çalışmalarından biri olarak öne çıktı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu