HBB’NİN CANKURTARANLARI GÖREVİNİN BAŞINDA

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında Çevlik sahilinde yaşanabilecek boğulma vakalarına karşı aldığı önlemleri titizlikle uyguluyor.

Sahildeki rip akıntısı sebebiyle geçmiş yıllarda yaşanan can kayıplarının bir daha yaşanmaması için HBB İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan tam eğitimli ve donanımlı cankurtaranlar bu sezonda da görevinin başında.

Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Özer Gövce, Çevlik sahildeki cankurtaranlarla bir araya gelerek inceleme ve değerlendirmelerde bulundu.

Cankurtaran hizmetlerinin 2020 yılından sonra HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla başladığını belirten Gövce, “400 metrelik alan içerisinde 4 cankurtaran kulesi ve 9 personel ile hizmet veriyoruz. Amacımız vatandaşlarımız deniz turizminden faydalanırken can güvenliklerini sağlayabilmek” dedi.

Denizdeki güvenli bölgeleri şamandıralarla tespit ettiklerini de sözlerine ekleyen Gövce, “Sahildeki uyarı levhalarıyla vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Cankurtaranlarımız her gün 10.00 ila 18.00 saatleri arasında etkin olarak hizmet veriyor. Herhangi bir can kaybının yaşanmaması adına vatandaşlarımızdan uyarıcı levhalara ve cankurtaranlarımızın önerilerine dikkate almasını rica ediyoruz” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu