HATAYSPOR’UN DURUŞU

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

 

Hatayspor Kulübü, TFF 1. Ligde önemli bir avantaja sahip olmasına rağmen, “Liglerin tescil edilsin mi edimesin mi? Maçlar oynansın mı oynanmasın mı?” tartışmalarına hiç girmeyerek örnek bir tavır sergilemiş, insan sağlığının en önce geldiğini göstermiştir.
TFF 1. Ligde 6 puan farkla lider bulunan Hatayspor, bu avantajını diğer takımlar gibi kendi çıkarı doğrultusunda kullanmamış, sözlü yada yazılı hiçbir şekilde Türkiye Futbol Federasyonuna baskı yapmamıştır.
Ama görüyoruz ki diğer kulüpler hiç boş durmadı,” kimileri küme düşme kaldırılsın, kimileri bu lig oynanmasın, kimileri de Play-Off oynansın” diyerek Türkiye Futbol Federasyonu’na baskı yapmaya çalıştıklarına şahitlik ediyoruz.
Adeta cingözlük yaparak, Hatayspor’un başarısını sinsice masa başında kaybettirmeye çalışma çabası içerisine girmiş içerisindeler.
Herkes şunu iyi bilsin ki Hatayspor sahipsiz değildir. “İnsan sağlığını” tehlikeye atacak ve risk unsuru olacak hiçbir karara imza atılmayacağını hepimiz çok iyi biliyoruz.
Korona virüsü nedeniyle liglere verilen ara futbol heyecanımızı yarıda bıraktırdı. Uzun bir bekleyişten sonra virüs salgınında elde edilen başarılar sayesinde yeniden futbol maçları oynanabilir sinyali verildi. İnşallah Haziran ayına kadar önümüzü daha net göreceğiz.
Hatayspor da bu süreci yakından takip ediyor. Hiçbir zaman “Ben liderim ahkâmı kesmedi.” İnsan sağlığını düşündü, yani doğal olarak da futbolcusunu, teknik heyetini, malzemecisini ve tüm çalışanlarının sağlığını düşündü.
Hatayspor nabza göre şerbet içmedi ve avantajını insan sağlığının önüne geçirmedi.
Her zaman duruşu da, tavrı da çok netti..
Son olarak; maçların oynanıp oynanmayacağına kulüpler değil, futbolcular değil, teknik adamlar değil, bu işin uzmanları karar verecektir. Alınacak karar da takımların çıkarına göre değil insan sağlığına göre verilecektir.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu